fbpx
 Tasuta tarne alates 115€.

Vaata videost, kuidas paigaldada kiike või redelit

Enne, kui hakkad kinnituskonkse paigaldama, veendu asukoha ohutuses, et ei tekiks varisemise ohtu. Kiige üles riputamiseks sobib üksnes tugev ja vastupidav pind, nt betoonlagi või puidust tala. Ukselengi või kipslaele paigaldamisel veendu, et konksude paigalduspinna all oleks tugev kandev tala, vastasel korral on see lapsele ohtlik, isegi eluohtlik, sest kinnituspinnata variseb kiik koos lapsega alla.

Kiige/redeli riputamiseks kasuta Euroopa Liidu ohutusnõetest lähtuvalt spetsiaalseid kiigekonksusid. Betoonlaele või puidust talale paigaldamiseks sobivad kiigekonksud leiad siit või mõnest hästi varustatud ehituspoest.

Kõikidel riputatavatel toodetel on komplektis kaasas roostevabast terasest rõngad, nii saad hõlpsalt kiige/redel konksu külge riputada. Vajadusel kasuta vahelülina karabiine, sel juhul väldi klõpsuga karabiine, mis võivad pikaaegsel kasutamisel nö ära venida“, vaid kasuta kruvitavaid karabiine. Ära riputa mitte kunagi kiike/redelit ainult köie abil, kuna see võib vastu metalli hõõrdudes katki minna.

NB! Digris ei vastuta toodete valesti paigalduse ja/või hooletu kasutamise eest. Ohutus on paigaldaja, lapsevanema või lapsehoidja vastutusel.

Pea meeles‼️ Kui tunned, et Sa ise või Sinu tuttav pole kiige paigaldamises pädev, pöördu spetsialisti poole. Kiige õigesti paigaldamise ja lapse ohutuse eest vastutab paigaldaja, lapsevanem või lapsehoidja.

Kiige/redeli täpse paigaldusjuhendi anname Sulle ostuga kaasa. Hoia juhend alles, et seda vajadusel uuesti lugeda.

Paigaldamiseks vajalikud tööriistad:

  • mõõdulint
  • konksu asukoha märkimiseks nt harilik pliiats
  • akutrell/akupuurvasar/sds
  • 12mm suurune puidupuur/betooni puur
  • haamer tüübli kinnitamiseks

Antud video on informatiivne materjal Digrise kiikede/redeli paigaldamiseks.

Kiik/redel on üksnes koduseks kasutamiseks ühele lapsele korraga täiskasvanu järelevalve all.

Veendu enne lapse kiigutamist, et kiikumise trajektoor oleks külgedelt vähemalt ühe meetri jagu vaba ja ohutut pinda ning edasi-tagasi liikumise trajektoor oleks täielikult takistusteta. Jälgi, et lapse jalad ei puuduta kiikumise ajal vastu maad, nii võib laps jalgu vigastada. Minimaale kiige kõrgus maapinnast on 350mm.

Laps peab kiikumise ajal istuma kiiges ohutult – kiige esipaneel (t-rihm, jalgevahe) peab jääma kahe jala vahele. Jälgi, et laps end kiikumise ajal üle esipulga ei upita, nii tekib kiigest välja kukkumise oht.

Ära aseta beebikiige sisse last, kes ei oska veel iseseisvalt istuda või on noorem kui 6 kuud. Beebikiik on lastele vanuses 6 kuud – 4 eluaastat. Kaalupiirang 50kg. Teised Digris e-poes müügil olevad kiiged ja ripp-redel on kasutamiseks lastele alates 3. eluaastast. Kaalupiirang 60-80kg vastavalt tootele.

Enne igat kiikumist/redelil ronimist veendu kiige/redeli korrasolekus – kontrolli kiige/redeli köite ja kinnituste, sealhulgas rõngaste, korrasolekut. Vaata üle kiigeistme (kanga)/redeli pulkade kulumise võimalikkus. Mis iganes defekti avastamisel ei tohi enam kiigega kiikuda ega redelil ronida.

NB! Kiik/redel on üksnes koduseks kasutamiseks ühele lapsele korraga. Digris ei vastuta toodete hooletu, ebasihipärase ja mitte heaperemeheliku kasutuse eest. Lapse ohutus on lapsevanema või -hoidja vastutusel.

Ära jäta last kiige sisse ega redelil ronima järelevalveta! Lapse ohutuse eest vastutab lapsevanem või -hoidja.

Kiige/redeli täpse ohutusjuhendi anname Sulle ostuga kaasa. Hoia juhend alles, et seda vajadusel uuesti lugeda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga