fbpx
 Tasuta tarne alates 115€.

Kas Su lapse kiik on talle ohutu? Kontrolli kohe!

Beebidele mõeldud kiikesid leiab täna müügil väga erisuguseid: roosasid, siniseid, mustrilisi ja lipsudega. Tegelikult loeb vaid üks – kas kiigel on olemas CE-märgis ja kas see on Su lapsele ohutu.

Kõik, mis on ilus, ei pruugi olla ohutu. On oluline vahe, kas toode vastab CE-märgisele või tootel on olemas CE-märgis. Vastavust võib tõlgendada müüja omavoliliselt, samas CE-märgise saanud tooted on ametlikult kontrollitud ning saanud vastava sertifikaadi. Mida õigupoolest sertifikaat näitab?

Beebikiik peab olema lapse jaoks ohutu. Et kiik saaks CE-märgise, peavad selle kõik detailid vastama kõrgeima taseme ohutusnõuetele. Kiige mõõdud, eeskätt sügavus, peavad olema kontrollitud. Kui kiik on liiga madal, on oht lapsel kiigest välja kukkuda. Kiik peab ümbritsema last turvaliselt nii, et beebi sealt välja ei libiseks. 

Et tagada turvalisus, on järgmisena kõige olulisemad detailid kiige kangas ja köied. Köied ja kangas peavad olema kindla paksusega, et need peaks vastu lapse raskusele ja jõule, mida kiikumine nendele lisab. Sama olulised on riputuskonksud, mis peavad vastama kindlatele nõuetele ning maandama riske, et köie otsas olev riputusrõngas konksu otsast kiikudes lahti võiks tulla.

On palju pisikesi nüansse, mille olulisust ei oska sageli ise hinnata, kuid mis mängivad meie lapse turvalisuses suurt rolli. Sama kehtib näiteks köie sõlme alla jääva köiejupi kohta. Kui see on liiga pikk, võib laps endale sellega viga teha. Kui see on aga liialt lühikeseks jäetud, võib raskusjõud kiikudes sõlme lahti suruda ning kiik võib lahti hargneda. See on lapsele ülimalt ohtlik ning tagajärjed võivad olla äärmiselt õnnetud. 

Ka kiige pulgad saavad sertifikaati jagades põhjaliku kontrolli. Pulkade läbimõõt ja viimistlus on olulised, et raam suudaks last kanda ning et laps end töötlemata lõikeservadega ei vigastaks. Digris kasutab oma kiikede tegemisel kasepuitu, et tagada tugev raamistik ning vältida pinde või vaigu sattumist lapse kätele. 

Beebi ei ole kvaliteedikontroll

Nagu näha, on palju väikeseid, ent olulisi detaile, mis kiige ohutust aitavad tagada. Vaevalt ükski lapsevanem soovib päriselt oma lapse peal toote ohutust katsetada. Seetõttu tehakse kiikedele katseid spetsiaalsetes tingimustes ja suurte raskustega. Muuhulgas katsetatakse ka materjalide kvaliteeti, seehulgas õmbluste vastupidavust. 

Kui toode kõik eeltoodud katsed läbib, väljastatakse sellele CE-sertifikaat, mis annab emale ja isale kindluse, et tegu on läbimõeldud ja kõiki olulisi ohutusnõudeid järgides toodetud kiigega. Digris kiiged seda ka on ning omavad vastavat märgist. Tootega on kaasas ka paigaldus-, kasutus- ja ohutusjuhend, et pere pisemad saaksid seal ohutult ja mugavalt lõbutseda.

Uudista Digris kiikede valikut siit ja rõõmusta oma last kiigega, mis hoiab tema tervist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga